Coachende vaardigheden level 2: Coachen van collega's

Doelgroep
Medisch specialisten,
Medisch manager / vakgroepvoorzitter / bestuurder,
Opleider of supervisor
Accreditatie

12 punten voor medisch specialisten, ziekenhuisapothekers, klinisch fysici en klinisch chemici

Duur

2 dagen 

Locatie

Den Dolder (Lage Vuursche)

Prijs

€ 1.525

Ontwikkel je persoonlijke coachstijl

Als medisch specialist ben je continu bezig met coachen: je coacht je patiënten, opleidingsassistenten, verpleging, en het poli- en operatiekamerpersoneel. Daarnaast wordt er van je verwacht dat je collega's coacht en aanspreekt. Onze professionele omgeving vereist coachingsvaardigheden, en een coachende aanpak draagt bij aan betere kwaliteit van zorg. Daarom hebben we vier levels van de training Coachende vaardigheden ontwikkeld. Je kunt elk level afzonderlijk volgen of ervoor kiezen om de gehele leergang te volgen.  

De training Coachende vaardigheden level 2 bestaat uit twee trainingsdagen waarin je verdiepende coaching-methoden leert, gericht op het coachen van a(n)ios, medewerkers of collega's.

Er zijn veel situaties waarin de ondersteuning van een intercollegiale coach nuttig kan zijn. Soms heeft iemand een steuntje in de rug nodig of dreigt over de rand te gaan. Of een collega moet een belangrijk besluit nemen, worstelt met overbelasting, of vindt het lastig om grenzen te stellen. De kwaliteit van de zorg is direct verbonden met de kwaliteit van medisch specialisten en hun onderlinge samenwerking. Daarom is het belangrijk dat de staf coherent is en verantwoordelijkheid voelt voor elkaars functioneren, waarbij intercollegiale coaching zinvol kan zijn. 

Waarom kiezen voor deze training?

  • Ontwikkel de vaardigheden om effectief een coachee te begeleiden.
  • Verdiep je kennis van verschillende coachingmethoden.
  • Creëer en verfijn je eigen stijl als intercollegiaal coach.
  • Vergroot je inzicht in Transactionele Analyse voor diepgaandere coaching.
  • Leer omgaan met weerstand bij zowel jezelf als anderen.
  • Ontwikkel de vaardigheden om je team te inspireren, constructieve feedback te geven, collega’s aan te spreken en conflicten te beheren.
  • De training wordt verzorgd door een ervaren beroepscoach in samenwerking met een medisch specialist met uitgebreide ervaring in coaching. 

De deskundige trainers (level 2)

Er zijn verschillende trainers die op basis van deskundigheid deze training voor de verschillende levels zullen verzorgen. Voor level 2 zijn dat:

Trainer Mariël Keemers-Gels

Mariël Keemers-Gels is een ervaren chirurg-oncoloog werkzaam bij CWZ in Nijmegen. Daarnaast is zij een intercollegiaal coach en trainer, die met haar enthousiasme en expertise anderen inspireert om zelfbewuste keuzes te maken. Haar motto is: Durf voor jezelf te zorgen.

Mariël was ook stafvoorzitter en heeft een diepgaand begrip van de dynamiek binnen een medische staf, inclusief de positieve en minder positieve aspecten. Haar expertise wordt vaak ingeroepen bij functioneringsvragen en conflictsituaties. Dankzij haar vermogen om theoretische modellen te vertalen naar de praktijk, weet zij deze kennis effectief over te brengen. 

Trainer Miranda Vanbrabant

Miranda Vanbrabant is senior coach en trainer bij Reset Partner. Zij heeft een achtergrond in de psychotherapie en is een zeer ervaren trainer-coach. Miranda heeft in verschillende ziekenhuizen specialisten opgeleid tot intercollegiaal coach en zij is een enthousiaste en enthousiasmerende docent.

Trainer Wiepke Drossaers

Wiepke Drossaers is een inspirerende, verbindende en breed opgeleide trainer en coach die haar ervaring als medisch specialist, opleider en manager meeneemt naar de trainingen.

De combinatie van werken in de dagelijkse praktijk in het ziekenhuis en het begeleiden van trainingen van collegae maakt dat de training actueel, herkenbaar en toepasbaar wordt in de dagelijkse praktijk van de artsen die deelnemen.

'Ik zie dat er een enorme ontwikkeling gaande is in de ziekenhuizen waarbij er steeds meer coachende skills van ons worden gevraagd. Deze cursus is een uitkomst voor iedereen die praktische handvatten wil hebben om persoonlijke vitaliteit, collegialiteit, compassie en kameraadschap op de werkvloer een boost te geven.' 

Bijzonderheden

  • Deze training is bedoeld voor medisch specialisten die in ieder geval de training Coachende vaardigheden level 1 hebben afgerond. Je kunt vervolgens zelf bepalen in welke volgorde je de levels 2, 3 en/of 4 volgt.
  • Maximaal 12 deelnemers.
  • Vanwege de groepsdynamiek geldt, wanneer je onverhoopt niet aanwezig kunt zijn op één of meerdere van de trainingsdagen, deze niet meer ingehaald kan/kunnen worden op een ander moment.

Onderdeel van volledige opleiding
De volledige opleiding Coachende vaardigheden bestaat uit vier levels. Level 1 waarin de basis van coaching wordt behandeld met nadruk op zelfkennis, emoties en communicatie. Level 2 geeft verdieping van coachingmethoden, meer gericht op het coachen van collega's. Level 3 gaat in op conflicthantering en conflictvaardigheid en bij Level 4 wordt teamcoaching getraind.
 

Duur

2 dagen van 10.00 tot 17.30 uur, met enkele weken ertussen.

Inschrijven

De training wordt meermalen per jaar aangeboden en is toegankelijk voor deelnemers die in ieder geval Coachende vaardigheden level 1 hebben afgerond. Inschrijven is het hele jaar door mogelijk. Wanneer de geplande editie(s) al vol of data niet passend zijn, schrijf dan in voor de wachtlijst. Je krijgt als eerste bericht wanneer nieuwe data bekend worden.

Belangrijke informatie: vanwege de groepsdynamiek geldt voor deze training dat wanneer je onverhoopt niet aanwezig kunt zijn op één of meerdere van de trainingsdagen, deze niet meer ingehaald kan/kunnen worden op een ander moment.

Direct inschrijven