Module - Projectmatig werken binnen de wetenschappelijke vereniging
6 punten voor medisch specialisten, ziekenhuisapothekers, klinisch fysici en klinisch chemici
1 dag
Domus Medica, Utrecht
€ 220 als bijdrage in de kosten
Werk gestructureerd aan projecten binnen je vereniging
Ben je bestuurs- of commissielid van een wetenschappelijke vereniging? Dan ben je vaak betrokken bij grote trajecten, zoals ontwikkeling van het meerjarenbeleidsplan, herziening van het opleidingsplan, herijking van de normtijden en belangrijke verenigingszaken zoals het jaarlijkse congres. Projectmatig werken helpt om deze trajecten gestructureerd en doelgericht aan te pakken. Tegelijkertijd vraagt dit om duidelijke rollen, goede afstemming en inzicht in hoe je een project effectief inricht en aanstuurt.
In deze training leer je wat projectmatig werken inhoudt en welke rollen daarbij horen, zoals opdrachtgever, opdrachtnemer en projectgroep. Je krijgt handvatten voor het opstellen van een heldere projectopdracht en een goed projectplan, en voor het inrichten en aansturen van een project(team). Ook leer je hoe je projecten beheerst en hierover verantwoording aflegt. Daarnaast is er aandacht voor jouw rol binnen projecten en hoe projectmatig werken binnen jouw vereniging en samen met het verenigingsbureau kan worden vormgegeven. Er is ruimte om ervaringen uit te wisselen met collega’s van andere wetenschappelijke verenigingen.
Deze training is onderdeel van een modulaire leergang voor wetenschappelijke verenigingen. Bestuurs- en commissieleden kunnen zich inschrijven voor één of meerdere modules. De training wordt verzorgd door een van de ervaren trainers van de Academie op dit onderwerp.
Programma
- Wat is een project en projectmatig werken
- Welke rollen er zijn in een project, bijvoorbeeld opdrachtgever
- Waaruit bestaat een goede projectopdracht en een goed projectplan
- Hoe wordt een project en projectteam succesvol ingericht
- Hoe een project wordt geleid en beheerst
- Wat betekent het om deel uit te maken van een project(organisatie) of opdrachtgever te zijn
- Hoe kunnen projecten en projectmatig werken binnen de vereniging kunnen worden vormgegeven
Studiebelasting
1 dag, van 9.00 tot 16.30 uur
Bijzonderheden
- Deze training is alleen toegankelijk voor bestuursleden en commissieleden van wetenschappelijke verenigingen.
- Maximaal 14 deelnemers.
Inschrijven
We hanteren per training een maximum van drie deelnemers vanuit één wetenschappelijke vereniging. Zijn er meer geïnteresseerden? Dan vragen wij om in te schrijven op een andere datum (indien beschikbaar) of voor de wachtlijst. Ook wanneer een geplande module al vol is kun je je inschrijven voor de wachtlijst. Bij voldoende geïnteresseerden op de wachtlijst wordt een extra editie gepland.