Basiscursus Ziekenhuismanagement voor a(n)ios
Niet van toepassing
2 dagen | Meerdere startdata
Omgeving Utrecht
€ 635
Versneller voor medisch leiderschap
Van medisch specialisten wordt steeds meer verwacht, ook op het gebied van leiderschap en managementvaardigheden. Die skills ontwikkel je als aios vooral in de praktijk. Deze cursus biedt daarvoor een solide basis en zorgt voor meer kennis over en begrip van het systeem waarbinnen je functioneert.
Deelnemers weten na afloop hoe zij moeten handelen binnen de context van de organisatie en het beleidsproces van het ziekenhuis (en partijen die daarbij betrokken zijn) om tot een optimale inrichting van hun eigen patiëntenzorg te komen. Bovendien helpt de aangereikte kennis over het zorgstelsel en de financiering van de zorg om beter gefundeerde keuzes te maken.
Waarom kiezen voor basiscursus Ziekenhuismanagement voor aios?
- Geeft inzicht in de organisatie van het zorgstelsel en de financiering van medisch-specialistische zorg.
- Begrip van de organisatie van ziekenhuis en medische staf en de onderlinge samenwerking.
- Handvatten voor het vertalen van beleid naar doelen.
- Ruimte voor interactie en inbreng van eigen vragen en leerdoelen.
- Kleine groep maakt individuele begeleiding en intensieve interactie mogelijk.
- De Academie voor medisch specialisten is gespecialiseerd aanbieder en kent uw praktijk.
- Deze training wordt door deelnemers gemiddeld met een 8,4 beoordeeld.
Programma
In de basiscursus worden de volgende onderwerpen behandeld:
- Organisatie van het zorgstelsel.
- Financiering van de medisch-specialistische zorg.
- Organisatie van ziekenhuis en medische staf.
- Beleidsprocessen.
- De onderlinge samenwerking binnen maatschap en vakgroep.
Studiebelasting
2 dagen en 4 uur huiswerk.
Bijzonderheden
- Deze training is bedoeld voor aios en anios.
- Deze basiscursus is bedoeld voor open inschrijving. Deze cursus wordt ook op maat aangeboden voor aios van het Erasmus MC.
Ervaringen
Julia Spaan, gynaecoloog in opleiding:
'Aan het eind van mijn opleiding was ik op zoek naar een cursus die inzicht geeft in het management van een ziekenhuis. Zaken die je niet zozeer leert in je opleiding, maar waar je wel mee geconfronteerd wordt. Ik vond het leuk om een landelijke cursus te doen.
De dagen waren voor mij een introductie met interessante eyeopeners. Ik merkte dat bepaalde sprekers een compleet andere manier van kijken hadden dan ik zelf. Er werd bijvoorbeeld veel nadruk gelegd op beleid, visievorming en een document als ‘Medisch Specialist 2025’.
We hadden een enthousiaste deelnemersgroep met veel interactie, onderling en richting de sprekers. In een ontspannen sfeer gingen zij uitgebreid op de vragen in. Je realiseert je dat het ook jóuw toekomst is.'
Robert van den Broek, cursusbegeleider:
'Wat voor dokter je ook wordt, ongeveer de helft van je werk bestaat uit niet-patiëntgebonden taken. Denk aan management, financiën, leidinggeven, vergaderen of visieontwikkeling. Daarvoor is het belangrijk dat je weet hoe de zorg in Nederland, het ziekenhuis en in een vakgroep werkt. Met deze basiscursus gaan we hier uitgebreid op in. We behandelen de organisatie van de zorg, de geldstromen, visie, beleid en vakgroepsdynamieken. We ronden af met concrete tips en een nazorgmail om je verder op weg te helpen.'
Inschrijven
De basiscursus wordt een aantal keren per jaar georganiseerd. Inschrijven is het hele jaar door mogelijk. Als de leergang al is gestart of vol is, word je op de wachtlijst geplaatst. Je krijgt bericht zodra er een nieuwe groep start.
Startdata van deze training in 2026 worden momenteel gepland en zullen binnenkort zichtbaar zijn. Wanneer je hier interesse in hebt, schrijf je dan in op de wachtlijst, dan informeren wij je hierover zodra deze data bekend zijn.