Netwerk Europa
ONLINE BIJEENKOMST
Op donderdagavond 6 november van 19:00 uur tot 21:00 uur organiseert de Federatie Medisch Specialisten een interactieve online bijeenkomst van het Netwerk Europa. Gastspreker deze avond is Bertrand Daval, CEO van de UEMS. Hij geeft een presentatie over de (financiële) structuur van de UEMS. Daarnaast praten we jullie bij over de laatste ontwikkelingen binnen Europa en is er ruim tijd om kennis en ervaringen uit te wisselen.
Programma
- Introductie Armand Girbes
Armand Girbes, voorzitter Netwerk Europa, geeft een korte introductie en vraagt deelnemers om eigen punten in te brengen ter bespreking. Daarnaast geeft hij een korte terugblik op de UEMS Council Meeting van 17-18 oktober 2025 in Tbilisi en de huidige stand van zaken bij UEMS en EACCME.
- Presentatie Bertrand Daval
Bertrand Daval is CEO van de Union Européenne des Médecins Spécialistes (UEMS). In zijn 30 minuten durende presentatie zal hij ingaan op:
- De structuur van de UEMS: hoe is de organisatie opgebouwd, welke nationale leden en welke secties/specialismen heeft de UEMS en welke rol heeft de UEMS in accreditatiepunten over landsgrenzen heen via EACCME.
- De manier waarop financiën binnen UEMS georganiseerd zijn: inkomstenbronnen, kosten, financiering van accreditatie-activiteiten en internationale samenwerking.
- De huidige uitdagingen en kansen op het gebied van de harmonisatie van opleidingsvereisten en de erkenning van accreditatiepunten over grenzen heen.
Na de presentatie is er voldoende ruimte voor vragen. Deelnemers worden uitgenodigd om bij voorkeur vooraf (zie aanmeldformulier) dan wel tijdens de bijeenkomst vragen of onderwerpen aan te dragen.
Blijf op de hoogte van Netwerk Europa door een mailtje te sturen naar europa@demedischspecialist.nl. Heb je vragen over dit netwerk? Neem dan contact met ons op via europa@demedischspecialist.nl.
De Federatie vindt het belangrijk om ook op Europees niveau invloed uit te oefenen op organisatie, kwaliteit en toekomstbestendigheid van de medisch-specialistische zorg. Benieuwd hoe de Federatie zich nog meer inzet voor een goede Europese samenwerking? Lees hier meer of bekijk onze factsheet Europese samenwerking.