Resultaten Loopbaanmonitor 2024 voor medisch specialisten onder AMS gepubliceerd

Voor medisch specialisten op wie de AMS van toepassing is, zijn de resultaten van de Loopbaanmonitor Medisch Specialisten 2024 overzichtelijk in een spreadsheet weergegeven. Deze aparte spreadsheet geeft inzicht in onder meer de werkdruk, het werkplezier en loopbaanverwachtingen van ruim 2.300 respondenten die onder de AMS vallen.

De cijfers laten onder meer zien dat 95% trots is op het werk en 90% enthousiast over hun baan. 32% is ontevreden over de werkdruk, met name over de regeldruk en de beschikbare tijd voor patiƫntenzorg en andere taken. Deze cijfers komen overeen met het landelijke gemiddelde. Ruim driekwart heeft een vast contract, en een overgrote meerderheid (91%) draait mee in diensten. 62% daarvan doet dit fulltime. Opvallend is dat 42% aangeeft te willen stoppen voor de AOW-leeftijd, dit is 7% meer dan het landelijke gemiddelde. Voornaamste redenen: een ervaren te hoge werkdruk, het willen doen van andere dingen en de financiƫle mogelijkheid hebben om eerder te stoppen.

Bijna twee derde van de respondenten werkt gemiddeld meer dan 41 uur per week, 16% zelfs meer dan 51 uur. Toch geeft maar 25% aan meer dan 41 uur te willen werken; het merendeel werkt liever tussen de 36 en 40 uur. Deze resultaten worden dan ook ingebracht aan de onderhandelingstafels voor een nieuwe AMS. De onderhandelingen starten half juni.

Meer weten over de AMS en de onderhandelingen? Neem dan contact op via bureau@lad.nl. De loopbaanmonitor is uitgezet onder alle aios en medisch specialisten. Op www.loopbaanmonitormedischspecialisten.nl zijn de resultaten in te zien van alle (toekomstig) medisch specialisten, ziekenhuisapothekers, klinisch chemici en klinisch fysici.

Bekijk de spreadsheet